Kočky
Kocouři
Koťata
Kastráti


Galerie
Kontakty
Odkazy
O nás
Návštěvní kniha
O nás

Jmenuji se Julius Mucha a vlastním chovatelskou stanici perských a exotických koček GOLDEN FLY, CZ, která je zaregistrovaná u FIFE od roku 2006.

Všechny moje kočky jsou rovnoprávnými členy domácnosti s volností pohybu po celém bytě. Jsou krmeny kvalitní stravou a dostávají veškerou potřebnou veterinární péči.

Mé chovatelské začátky s kočkami ale začaly již o dvacet let dříve. Protože se mi vždy velice líbily perské kočky, pořídil jsem si v roce 1986 vytouženou perskou kočku jménem Fatima Almojos ve zbarvení červené stínované kameo, dnes by to byla spíše kouřová červeně mramorovaná. Od roku 1987 jsem měl zaregistrovanou chovatelskou stanici ACHUM. Betynka, jak jsme kočičce říkali, odchovala něko lik vrhů koťátek, ale po druhém císařském řezu byla jako sedmiletá kastrována. Přestal jsem s kočkou chodit na výstavy, které neměla ostatně příliš v lásce a protože jsem nehodlal pokračovat v chovatelské činnosti, zaniklo i mé členství v ČSCH. Betynka žila ještě dalších 11 let a umřela nám v červnu 2004 ve věku přes 18 let. I když v posledních týdnech jejího života bylo jasné, že její svíčka života už dohořívá, ten pocit, kdy jsem byl nucen učinit rozhodnutí, že ji nemohu nechat trápit v bolestech, se nedá dost dobře popsat a jen ten, kdo musel podobná rozhodnutí učinit, pochopí, že i při psaní těchto řádků je mi těžko u srdce. Žije-li s vámi přes 18 let v domácnosti zvíře tak vynikající povahy, jakou měla naše Betynka, která mi v mnoha směrech připadala někdy spíš jako pes než jako kočka, jeho odchod člověkem v každém případě otřese. Byl jsem velice smutný a zařekl jsem se, že už žádnou kočku domů nechci. První týdny po odchodu Betynky, kdy člověk podvědomě po příchodu z práce domů očekává obvyklé vítání mezi dveřmi a teprve po chvíli si uvědomí marnost očekávání, opravdu nebyly radostné. Nikdy na svou první milovanou kočičku nezapomenu, zažili jsme s ní mnoho krásných a nezapomenutelných chvil.

Ale člověk míní a život mění. Přestože jsem si říkal, že kočku už domů nechci, nepřestal jsem je mít rád a obdivovat je. Nakonec jsem v únoru 2006 udělal tu "chybu", že jsem se vydal na výstavu koček v Kongresovém centru v Praze. Rázem jsem byl opět polapen a po téměř dvou letech byla najednou u mě doma půlroční modrobílá perská dáma Gertruda Tyta CZ. Gerinka je velmi milá a komunikativní kočička, ale od samého začátku jsou s ní problémy s jídlem, nechá se přemlouvat a ke své hanbě musím přiznat, že nejvíc toho sní, když ji krmím z ruky. Z tohoto důvodu, protože jsem si myslel, že konkurence jí prospěje a snad začne lépe jíst a také, že nebude sama doma, když budu dlouho v zaměstnání, jsem Gerince pořídil v září kamarádku Agátu Monti Cat CZ, což je perská s želvovinovými žíhanými odznaky.

Jak jsem s holkami začal jezdit po výstavách, seznámil jsem se s některými chovateli, dozvěděl se mnoho cenných rad a srovnával rozdíly v kvalitě perských koček v současnosti s dobou, kdy jsem před téměř dvaceti lety jezdil po výstavách já.

V rámci poznávání a kontaktů s podobně "postiženými" jedinci jsem dostal pozvání od jedné paní chovatelky, jestli bych se nechtěl přijet podívat na její vrh koťátek, jen tak nezávazně. Byla z toho láska na první pohled k mé v pořadí třetí kočičce Urssy-Lei Hokami, CZ a snad i přátelství s onou velkou milovnicí všech zvířat a koček zvlášť, Mílou Zachrdlovou, která mi byla nápomocna radou i činem, kdykoliv jsem to potřeboval, za což jí moc děkuji a nepřestávám být vděčný. Poznal jsem i mnoho dalších milých lidí z řad chovatelů a chovatelek koček, kteří se na mne snad nebudou zlobit, když je tu nebudu všechny jmenovat. Rozhodně mne tento můj koníček, pramenící z mé lásky ke zvířatům už od útlého dětství, obohacuje o zážitky s živými tvory, kteří neznají lež, přetvářku a dokáží mne rozveselit v dnešní hektické a nepříliš radostné době.

Po modře želvovinové bikolorce Urssy-Lei, přejmenované na Barunku, následovala ještě exotická stříbřitá želvovinově mramorovaná Dorianne Lucky of Taiza CZ, čímž se počet mých kočiček celkem nenápadně a nečekaně vyhoupl na číslo 4, což mě nutí k tomu, abych možná začal pomýšlet na pořízení kocoura...

Více podrobností o jednotlivých kočkách najdete na jejich odkazech. Doufám, že se vám moje stránky budou líbit a budete se sem rádi vracet.

Julius Mucha
Golden Fly, CZ

  © 2008-2014 Golden Fly CZ     Created by M. Halajčuková